გამგეობის, ,,აგარის შაქრისა" და გაეროს მხარდაჭერით აგარაში პროფესიული სასწავლებელი გაიხსნება
ახალი პროფესიული სასწავლებელი გაიხსნება ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ აგარაში სადაც სწავლის საშუალება ნებისმიერ დაინტერესებულ მოქალაქეს ექნება. ქარელის მუნიციპალიტეტის გამგეობის იდეას,რომელიც ასევე სასწავლებლისთვის განკუთვნილი შენობის რეაბილიტაცია–აღჭურვის სამუშაოებს ახორციელებს და სამიდან ორი სასწავლო პროგრამის დაფინანსებას გეგმავს, მხარდაჭერა კომპანია „აგარის შაქარმა“ და „გაეროს განვითარების ფონდმა“ აღმოუჩინა. სასწავლებლისთვის განკუთვნილი შენობის სარეაბილიტაციო სამუშაოები შიდა ქართლის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულის – გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელმა იოსებ ოქრომელიძემ და ქარელის გამგებელმა ზაზა გულიაშვილმა დაათვალიერეს.
„საქმე გვაქვს მუნიციპალიტეტის, კერძო სექტორის და საერთაშორისო ორგანიზაციის თანამშრომლობით მიმდინარე უმნიშვნელოვანეს პროექტთან, რომლის განხორციელება მოქალაქეებს ახალი პროფესიების დაუფლების საშუალებას მისცემს. კომპანია „აგარის შაქარი“ წარჩინებული კურსდამთავრებულების საკუთარ საწარმოში დაასაქმებას გეგმავს“ – აღნიშნა იოსებ ოქრიმელიძემ.
პროფესიული სასწავლებელი დაინტერესებულ მოქალაქეებს ხარატის, შემდუღებლისა და ელექტრიკოსის პროფესიების დაუფლებაში დაეხმარება. კურსის დასრულებისთანავე სასწავლებელი კურსდამთავრებულს სპეციალობის დამადასტურებელ სერთიფიკატს გადასცემს.

A new professional college will be opened in Kareli municipality, Village Agara. Any interested citizen will be able to study in the college. Kareli municipality government is going to rehabilitate college building and finance two educational programs out of three. The Government’s idea is supported by the company “Agaris Shaqari” and “UN Developing Fond”. Rehabilitation working process was inspected by the active Governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze and Kareli Governor Zaza Guliashvili.
“This project is the result of cooperation between private, international and public sectors. The project gives possibilities for the inhabitants to acquire some new professional skills. The company “Agaris Shaqari” is going to employ dignitary graduated students in the company.”- mentioned Ioseb Okromelidze.
Professional company will help interested citizens to acquire turner, welder and electrician professions. After the end of the courses graduated students will be given confirming certificates of the specialty.