კასპის №1 საბავშვო ბაღში სარეაბილიტიაციო სამუშაოები დასრულდა. სასწავლო წლის დაწყება ბაღის აღმზრდელებსა და აღსაზრდელებს ადგილობრივი თვითმართველობის წარმომადგენლებთან ერთად შიდა ქართლის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელმა, იოსებ ოქრომელიძემ და გუბერნატორის მოადგილემ, ამირან შავშიშვილმა მიულოცეს.
,,პატარებისთვის მნიშვნელოვანია ჯანსაღ გარემოში ისწავლონ, ეს ხელს შეუწყობს მათ სრულფასოვან განვითარებას. საბავშვო ბაღების რეაბილიტაციასთან ერთად ამჟამად კასპში არაერთი ინფრასტრუქტურული პროექტი მიმდინარეობს. ჩვენი მიზანიც სწორედ ეს არის, უკეთეს გარემოში ცხოვრება” - აღნიშნა იოსებ ოქრომელიძემ.
აღნიშნული საბავშვო ბაღი იმ სამიდან ერთ-ერთია, რომელიც სრულ სარეაბილიტაციო სამუშაოებს საჭიროებდა. საბავშვო ბაღში 172 აღსაზრდელია, მათგან 31 სადგურ მეტეხის დასახლებიდან. შენობა კაპიტალურად გარემონტდა, ამასთან ერთად შეიცვალა ინვენტარიც. სარეაბილიტაციო სამუშაოები კომპანიამ ,,ფერლით–ჯორჯია“ განახორციელა. ბაღების რეაბილიტაციის ჯამური ღირებულება კი ჯამში 706 130 ლარს შეადგენს.

№1 Kindergarten was opened In Kaspi
In Kaspi №1 Kindergarten rehabilitation works were finished. The Deputy Governor, Amiram Shavshishvili and Acting Shida Kartli Governor, Ioseb Okromelidze, together with the representatives of the local self-government congratulated the beginning of the school year to the teachers and the pupils of the kindergarten.
“It is very important for the children to learn in healthy environment, this will contribute to their full development. Together with the rehabilitation of the kindergartens several infrastructural projects are underway in Kaspi at the moment. That’s exactly our aim to live in better environment” – stated Ioseb Okromelidze.
The mentioned kindergarten is one of those three who needed complete rehabilitation works. There are 172 children in the kindergarten, 31 of them are from Metekhi settlement. The building needed thorough renovation, the inventory was changed too. The rehabilitation works were fulfilled by the Company “Perlit-Georgia”. The total price of the rehabilitation works amounted to 706 130 GEL.