საქართველოს თავდაცვის მინისტრი ლევან იზორია, შიდა ქართლის რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი, კასპის მაჟორიტარი დეპუტატი საქართველოს პარლამენტში ირაკლი მეზურნიშვილი და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები კასპის მუნიციპალოიტეტის სოფელ ლამისყანაში, ორბელიანების სასახლეში „სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის“ ფარგლებში ჩატარებულ სოფლის კრებას დაესწრნენ.
ლამისყანაში ამ ეტაპზე სამი პროექტი დაფინანსდება: მოსახლეობის გადაწყვეტილებით, „სოფლის მხარდაჭერის“ პროგრამიდან შიდა გზების მოხრეშვა მოხდება, მოსახლეობის სურვილის გათვალისწინებით და ლევან იზორიას ინიციატივით თავდაცვის სამინისტრო სოფლის სტადიონის კეთილმოწყობას დააფინანსებს. კასპის მუნიციპალიტეტის მერია კი სკოლის ტერიტორიას შემოღობვას უზრუნველყოფს.
„სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის“ განხორციელება 2019 წლიდან განახლდა. „სოფლის მხარდაჭერის პროგრამით“ დასაფინანსებელი პროექტები სოფლებში მოსახლეობასთან კონსულტაციებით და სოფლის კრებებზე მიღებული გადაწყვეტილებებით შეირჩევა.

Residents of the village of Lamiskana chose the projects within „Village Support Program ’’
Levan Izoria, -the Minister of Defence of Georgia, Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative in Shida Kartli, Irakli Mezurnishvili,-Kaspi Majoritarian MP and the representatives of the local government attended the community meeting held within ‘’Village Supporting Program’’ in the village of Lamiskana at the Kaspi Municipality , at the Orbelianis’ Palace.
Three projects will be funded in Lamiskana this time: According to the locals’ decision,  the interior roads will be gravel-surfaced within ‘’Village Support Program.  Considering the wishes of the village population and by the initiative of Levan Izoria, the Ministry of Defence will fund arrangement of the village stadium. The Kaspi Municipality will provide school fencing.
Implementation of ‘’Village Support Program’’ has been reinstated since 2019. The projects which are financed by ‘’Village Support Program’’ will be selected due to the consultations with the village residents and the solutions of the community meetings.