გორში, ხორცის გადამამუშავებელ საწარმოს პანდემიის მიუხედავად მუშაობა არ შეუწყვეტია
ხორცის გადამამუშავებელი საწარმო ,,კულა" შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა დაათვალიერა და მუშაობის პროცესს გაეცნო. კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის პარალელურად საწარმო ჩვეულ რეჟიმში აგრძელებს საქმიანობას, ადგილობრივ და უცხოურ ბაზრებთან ერთად, პროდუქტით საქართველოს პოლიციასა და ჯარს ამარაგებს. საწარმოში ჯამში 300 მეტი ადგილობრივია დასაქმებული. გარდა ხორცის სხვადასხვა სახის კონსერვისა, საწარმო 250-ზე მეტი დასახელების პროდუქციას აწარმოებს.
,,გორის ხორცის გადამამუშავებელი საწარმო შეუფერხებლად აგრძელებეს მუშაობას, პროცესი არც შეჩერებულა, რადგან საწარმო სოფლის მეურნეობის პროდუქტის გადამამუშავებელია და იცავს ყველა დადგენილ რეკომენდაციას." - აღნიშნა რწმუნებულმა.
საკონსერო ქარხანაში სრულად არის დაცული ჯანდაცვის სამინისტროსა და სურსათის ეროვნული სააგენტოს მიერ შემუშავებული რეკომენდაციები

Shida Kartli State Representative, Giorgi Khojevanishvili visited meat processing enterprise ‘’Kula’’ and got familiar to the working process. In parallel with the prevention of the spread of coronavirus, the enterprise continues to operate as usual, along with local and foreign markets, supplying products to the Georgian police and army. In addition to various types of canned meat, the company produces more than 250 denominations of products.
"Gori meat processing enterprise continues working smoothly, the process has not stopped, because the enterprise is a processor of agricultural products and follows all the established recommendations," - said the State Representtive.
The recommendations developed by the Ministry of Health and the National Food Agency are fully complied with at the cannery.