შიდა ქართლის რეგიონში ფერმერებს ანტიკრიზისული გეგმით გათვალისწინებული პროგრამების დეტალები გააცნეს
შიდა ქართლის რეგიონში ფერმერებს მხარის რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი და სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტოს საოპერაციო დეპარტამენტის უფროსი ნატალია ხარატიშვილი შეხვდნენ.
როგორც მხარის რწმუნებულმა აღნიშნა, მნიშვნელოვანია, რაც შეიძლება მეტმა ფერმერმა ისარგებლოს იმ მხარდაჭერით, რასაც სახელმწიფო მათ სთავაზობს. სოფლის მეურნეობის ანტიკრიზისული გეგმა არაერთ პროგრამას ითვალისწინებს. პროგრამებით სარგებლობის შემთხვევაში, 1 ჰექტარ რეგისტრირებულ მიწაზე ფერმერი 850-დან 1700 ლარამდე დახმარებას მიიღებს.
ნატალია ხარატიშვილმა სოფლის მეურნეობის ანტიკრიზისული გეგმის ზრუნვა სოფელზე და ფერმერებზე ფარგლებში შემუშავებული როგორც პირდაპირი, ასევე სექტორული მიმართულების პროგრამებზე ისაუბრა და ფერმერებს დეტალურად გააცნო როგორც პროგრამების მნიშვნელობა, ასევე ის ტექნიკური დეტალები, რაც ფერმერებმა პროგრამით სარგებლობისთვის უნდა იცოდნენ.

Giorgi Khojevanishvili, the State representative of the region, and Natalia Kharatishvili, the Head of the Operational Department of the Rural and Agricultural Development Agency met with the farmers in Shida Kartli region.
According to the State representative, it is important that as many farmers as possible benefit from the support that the state offers them. The anti-crisis plan for agriculture envisages a number of programs. If the programs are used, the farmer will receive 850 to 1700 GEL for 1 hectare of registered land.
Natalia Kharatishvili spoke about both direct and sectoral programs developed within the framework of the agricultural anti-crisis plan "Caring for Villages and Farmers" and introduced farmers to the importance of both programs and technical details that farmers should know to use the program.