სეტყვისგან მიყენებულ ზარალს კომისია უახლოეს პერიოდში დაითვლის
ქარელის მუნიციპალიტეტის, სოფელ რუისის, სეტყვისგან დაზარალებულ მოსახლეობას  შიდა ქართლის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელი იოსებ ოქრომელიძე შეხვდა. სახელმწიფო რწმუნებულმა შიდა ქართლის მხარეში დაზარალებულებისგან ზიანის შესახებ პირველადი ინფორმაცია მიიღო.
იოსებ ოქრომელიძე მოსახლეობას ზარალის დათვლას და მისი მოცულობის შესაბამისი სამსახურებისთვის, ასევე საქართველოს მთავრობისთვის მიწოდებას უმოკლეს პერიოდში დაპირდა.
გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებლის თქმით, ქარელისა და გორის მუნიციპალიტეტებში უკვე შეიქმნა ზარალის შემსწავლელი კომისიები, რომლებიც დღეიდან სამეურნეო სავარგულებზე სტიქიისგან მიყენებული ზიანის შესწავლას დაიწყებენ და დასკვნას უმოკლეს ვადაში დადებენ.
დაზარალებული მოსახლეობის იმ ნაწილს, რომელიც აგროდაზღვევის პროგრამით სარგებლობს, იოსებ ოქრომელიძის თქმით სადაზღვეო კომპანიების მიერ მათ მიყენებული ზარალი დაუყოვნებლივ აუნაზღაურდება.
შეგახსენებთ, რომ 26 მაისს საღამოს საათებში გორის მუნიციპალიტეტის 13 და ქარელის მუნიციპალიტეტის 12 სოფელში ძლიერმა სეტყვამ მოსხლეობას ხეხილი და ბოსტნეული კულტურები დაუზიანა. გუშინდელი სტიქიის შემდეგ განსაკუთრებული ზარალი ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ რუისის მოსახლეობას მიადგა.

Active governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze met with the aggrieved population of Qareli municipality, village Ruisi. The governor got the first information from the inhabitants about the loss.
Ioseb Okromelidze promised that their loss would be counted in the nearest future and appropriate structures would work on it.
There are created Loss Study Commissions in Qareli and Gori municipalities, Active Governor said, which will study agricultural loss caused by hail.
The part of the aggrieved population who are involved in the agro insurance program will be immediately compensated for the loss.
There was hailstorm in 13 villages of Gori municipality and 12 villages of Qareli municipality on May 26. Vegetables and fruit trees were damaged after the last night hailstorm. Village Ruisi, Qareli municipality is under the most particular loss.