მინისტრის ვიზიტი შიდა ქართლში
საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა, განსახლებისა და ლტოლვილთა მინისტრი სოზარ სუბარი შიდა ქართლისა და სამცხე-ჯავახეთის რეგიონებში ვიზიტის ფარგლებში, სურამში, ავარიულ შენობაში მცხოვრებ დევნილ ოჯახებს შეხვდა.
შეხვედრას ხაშურის მუნიციპალიტეტში მცხოვრებ დევნილებთან შიდა ქართლის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულის – გუბერნატორის მოადგილე ამირან შავშიშვილი და ხაშურის მუნიციპალიტეტის გამგებელი გიორგი გურასპაშვილიც ესწრებოდნენ. ადგილობრივი ხელისუფლების და სამხარეო ადმინისტრაციის წარმომადგენლებმა დევნილებს პირობა მისცეს,რომ სამინისტროს წარმომადგენლებთან ერთად, აქტიურად დააკვირდებიან მიმდინარე სამუშაოებს.
აღნიშნული ოჯახები, სამხარაულის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს დასკვნის თანახმად, ნგრევად შენობაში ცხოვრობენ და ისინი ბინებსხაშურში, სამინისტროს მიერ რეაბილიტირებულ შენობაში კრიტერიუმების გარეშე მიიღებენ.
მინისტრმა დევნილ ოჯახებთან შეხვედრისას განაცხადა, რომ სამშენებლო კომპანიამ ხაშურში, რუსთაველის ქ. N38-ში, სარეაბილიტაციო სამუშაოები დათქმულ ვადაში ვერ დაასრულა. სოზარ სუბარის თქმით, აღნიშნული სამშენებლო კომპანია სხვა კომპანიით ჩანაცვლდება და დევნილი ოჯახები ზამთარს ახალ ბინებში შეხვდებიან.

Minister visit Shida Kartli
Minister of internally displaced persons from the occupied territories, accommodation and refuges of Georgia, Sozar Subari within the framework of visiting Shida Kartli and Samckhe Javakheti regions met with the persecuted families living in emergency houses.
The meeting with the persecuted families of Khashuri municipality was attended by Deputy Governor of Shida Kartli, Amiran Shavshvishvili and Khashuri Municipality Governor, Giorgi Guraspashvili. The local and regional government representatives with the ministry representatives promised to the persecuted people to actively observe construction process.
By the conclusion of the LEPL Levan Samkharauli National Forensic Bureau, above mentioned families live in damaged building and they will get new apartments, rehabilitated by the ministry, without any criteria, in Khashuri.
The rehabilitation works on Rustaveli str. 38 had not been finished on time by construction firm and it would be replaced by other one, - said the minister. So the persecuted families will get their new apartments till the next winter.