ხაშურის მუნიციპალიტეტში, სპორტ კომპლექსის მიმდინარე სამუშაოები შიდა ქართლის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელმა, იოსებ ოქრომელიძემ, გუბერნატორის მოადგილემ, ამირან შავშიშვილმა და ხაშურის გამგებელმა, გიორგი გურასპაშვილმა მოინახულეს.
რეგიონალური განვითარების ფონდიდან დაფინანსებული სპორტ კომპლექსის სამუშაოები აქტიურად მიმდინარეობს და 2017 წლის სექტემბერში დასრულდება. იოსებ ოქრომელიძის თქმით, სპორტ კომპლექსის მშენებლობა დიდ როლს ითამაშებს ახალგაზრდების ჯანსაღი ცხოვრების განვითარებაში.
„სპორტ კომპლექსის ტერიტორია მოსახლეობის მიერ გამოიყენებოდა ნაგავსაყრელად და მას სხვა დანიშნულება არ გააჩნდა. ამ მასშტაბური პროექტის ფარგლებში კი მივიღებთ 600 კაციან საშეჯიბრო, საჭიდაო, სატრენაჟორო დარბაზებს. ამასთანავე იქნება სასტუმრო, კვების ბლოკი. შესაბამისად, ეს იქნება სრული კომპლექტი იმისათვის, რომ მივიღოთ ნებისმიერ სახის სპორტული შეკრება ადგილობრივ თუ რეგიონალურ დონეზე. გარდა ამისა, კეთილმოეწყობა ეზოს მიმდებარე ტერიტორია, სადაც დაიგება 2000 მ2-ზე მეტი ხელოვნურ საფარი. სპორტ კომპლექსს აგრეთვე ექნება საკუთარი ავტოსადგომი“ – აღნიშნა ხაშურის მუნიციპალტეტის გამგებელმა გიორგი გურასპაშვილმა.
აღსანიშნავია, რომ ხაშურის მუნიციპალიტეტში ამ დრომდე მსგავსი ტიპის სპორტული კომპლექსი არ არსებობდა, რაც მოსახლეობის, უმეტესწილად კი ახალგაზრდობის მოთხოვნას წარმოადგენდა.

Sport complex construction process was attended by the active governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze, Deputy of governor, Amiran Shavshvishvili and Khashuri governor, Giorgi Guraspashvili, in Khashuri municipality.
The abovementioned project was financially supported by “Regional development fund”. Indeed, Sport Complex construction process will be completed in September, 2017. The building will play a huge role in the healthy lifestyle development, - said Ioseb Okromelidze.
“There was a landfill on the Sport Complex territory before the construction had started and had no other optimal assignment. Accordingly, after the construction we will have competition, circus ring and gym halls. Besides, there will be Hotel, snack-bar, consequently, it will be full set of sport complex to host any kind of local and regional sport meetings. There also will be artificial covering for more than 2000 m2 and parking”, said Khashuri municipality Governor Giorgi Guraspashvili.
It should be mentioned that there had not been built sport complex before and this construction was one of the demandings of the local inhabitants.