ქ. ხაშურში, ხეთაგუროვის ქ. №12-ში მდებარე N 3 საბავშვო ბაღის სარეაბილიტაციო სამუშაოები ხაშურის გამგებელთან, გიორგი გურასპაშვილთან, ერთად მხარის გუბენრატორის მოვალეობის შემსრულებელმა, იოსებ ოქრომელიძემ და მისმა, მოადგილემ, ამირან შავშიშვილმა მოინახულეს.
„საბავშვო ბაღის სარეაბილიტაციო სამუშაოები ხორციელდება ადგილობრივი ბიუჯეტის მხარდაჭერით. საბავშვო ბაღს ჩაუტარდება სრული რეაბილიტაცია, რის შედეგადაც ბაღი შეძლებს ექვსი ჯგუფის, 150-მდე აღსაზრდელის მიღებას. პროექტს ახორციელებს შპს „BREND STILE“, ხოლო სახელშეკრულებო ღირებულება 200 000 ლარზე მეტს შეადგენს.“
აღნიშნული ბაღის რეაბილიტაცია მოსახლეობის ინტერესების შესაბამისად მოხდა. პროექტის მიხედვით, სამუშაოები მიმდინარე წლის აგვისტოში დასრულდება.

№3 Khashuri Kindergarten rehabilitation works will be finished in August of the current year
№3 Khashuri kindergarten rehabilitation process was attended by the active governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze, Deputy of governor, Amiran Shavshvishvili and Khashuri governor, Giorgi Guraspashvili on Khetagurovi Street № 12, Khashuri municipality.
“The kindergarten rehabilitation works are executed with the local budget support. It will be full-set rehabilitation; consequently, the kindergarten will be able to serve six groups of children, up to 150 children. The project is executed by LTD “BREND STILE” and its total cost covers more than 200 000 Gel.”
The Government started kindergarten rehabilitation due to the local inhabitants demanding. According to the project, working process will be finished in August of the current year.