შიდა ქართლის გუბერნატორი ქავიშხეთში მოსახლეობას და დამსვენებლებს შეხვდა და მათ საჭიროებებს გაეცნო
გიორგი ხოჯევანიშვილი რეგიონის მოსახლეობასთან შეხვედრებს განაგრძობს. ამჯერად იგი ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვიშხეთში იმყოფებოდა, სადაც ადგილობრივ მოსახლეობასთან ერთად, დამსვენებლებსაც შეხვდა. ქვიშხეთი საკურორტო ზონაა და შესაბამისად, ზაფხულის პერიოდში ხალხმრავლობით გამოირჩევა. გუბერნატორის თქმით, მისთვის მნიშვნელოვანია როგორც ადგილობირივი მაცხოვრებლების, ისე დამსვენებლების მოსაზრებებისა და საჭიროებების გაცნობა. შეკრებილებმა გუბერნატორს ის საკითხები გააცნეს, რაც სოფლისთვის მნიშვნელოვანია და მოგვარებას საჭიროებს.
რწმუნებულმა ხაშურის მუნიციპალიტეტის მერთან ერთად ადგილზე იმსჯელა გამოკვეთილი საკითხების გადაჭრის გზებზე და ასევე, დაგეგმა მუნიციპალიტეტების სამსახურის წარმომადგენლებთან შეხვედრა, რათა შესაბამის სამსახურებს გააცნოს შეხვედრაზე დასმული საკითხები და ერთობლივად მოხდეს გადაჭირს გზები მოძიება.
ხოჯევანიშვილმა ქვიშხეთში მიმდინარე სასტუმროს სამშენებლო სამუშაოებიც დაათვალიერა. ,,მსგავსი ტიპის ობიექტების მშენებლობა ხელს შეუწყობს როგორც რეგიონის საკურორტო ზონების პოპულარიზაციას, ისე ტურიზმის განვითარებას. ამავდროულად, მაგალითი იქნება კერძო სექტორისთვის, მაქსიმალურად აითვისონ რეგიონის საკურორტო ზონებში და ინვესტიციები განახორციელონ მომსახურების სფეროში“ - აღნიშნა გუბენატორმა.

Giorgi Khojevanishvili continues meeting with the population of the region. He was in the village of Kvishkheti, in the Khashuri Municipality this time where he met the inhabitants together with the holiday-makers. Kvishkheti is a resort and so it is distinguished with lots of people in summer. According to the governor it is as important to be aware of the local population’s needs and opinions as the holiday-makers’ ones. The Governor introduced those issues to the participants of the meeting which are important for their village and need to be solved.
The representative-governor with the mayor of the Khashuri Municipality discussed the ways of solving the raised issues and he also planned a meeting with the representatives of the municipality city hall services in order to introduce the raised issues to relevant services and to find the ways of their solving together.
Giorgi Khojevanishvili also saw the current works of a new hotel building Constructing of this type of buildings will promote popularization of the region’s resorts and development of tourism as well. It also will be an example for the private sector at the same time to use resort zones of the region maximally and to implement investments in the sphere of this service, as well,-said the governor.