შიდა ქართლის გუბერნატორი გორში მიმდინარე პროექტებს გაეცნო
შიდა ქართლის გუბერნატორმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა და რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილემ ილია ბეგიაშვილმა გორში,  სამხატვრო სკოლის მიმდებარე მოედნის, სტალინის გამზირის  მონაკვეთისა და კახნიაშვილის ქუჩის სანიაღვრე წყალარინების სისტემების მოწყობა-რეაბილიტაციის სამუშაოები დაათვალიერეს. სამუშაოები, ადგილობრივ ბიუჯეტთან ერთან რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდიდან ფინანსდება და მისი  ღირებულება 712 ათას ლარს შეადგენს.  პარალელურად მიმდინარეობს სამინისტროს მონიტორინგის ჯგუფის მიერ შიდა ქართლში მიმდინარე და დასრულებული პროექტების ადგილზე გაცნობაც.  მონიტორინგის ჯგუფმა გორში, თბილისის ქუჩაზე უკვე დასრულებული სამუშაოც დაათვალიერა, რომელის ღირებულებამაც 448 ათასი ლარი შეადგინა.
მოგვიანებით, გუბერნატორი და მინისტრის მოადგილე სადგურის დასახლებაში საბავშვო ბაღის მშენებლობას საკითხს გაეცნენ.  ამ პროექტის  ჩამორჩენით შესრულების გამო სამშენებლო კომპანიას  ხელშეკრულება შეუწყდა,  საბავშვო ბაღის მშენებლობის დასრულების სამუშაოებზე მიმდინარე წლის 30 აგვისტოს გამოცხადდა განმეორებითი ტენდერი, რომელიც სექტემბრის ბოლოს გაიხსნება. ,,ჩვენთვის მნიშვნელოვანია მოსახლეობის საჭიროებებზე მორგებასთან ერთად, პროექტები  სტანდარტების სრული დაცვით იყოს შესრულებული. ამჟამად, როგორც გორში, ისე სოფლად არაერთი ინფრასტრუქტურული პროექტი მიმდინარებს და ჩვენი მიზანია შესრულებული სამუშაოების შედეგად რეაბილიტირებული პროექტები მოსახლეობისთის ხარისხიანი და უსაფრთხო იყოს“ - აღნიშნა გუბერნატორმა.
2018 წელს, საქართველოს მასშტაბით, რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდიდან  250 მილიონი ლარის 770 ინფრასტრუქტურული  პროექტია დაფინანსებული, აქედან, შიდა ქართლში განხორციელდა 40 პროექტი, რომლის ღირებულებამაც, ჯამში, 20 მილიონი ლარი შეადგინა.

Giorgi Khojevanishvili,- State Representative –Governor in Shida Kartli got familiar with the ongoing projects
16 September 2018
State Representative –Governor in Shida Kartli and depute Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Mr Ilia Begiashvili visited  drainage water system management-rehabilitation works near the square of Gori Painting School and Kakhniashvili street crossing. The works are funded by the local budget together with the projects to be implemented in the regions and its total cost amounts to around GEL 712 000. The Monitoring Team of the Ministry is keeping  on getting familiar with  the current and completed  projects in Shida Kartli at the site in parallel regime. The Monitoring Team visited to the completed work in Tbilisi street. Its total cost amounts to round GEL 448 000.
Later the Governor and deputy of Minister got familiar with the issue of the kindergarten building in Sadguri suburb. The contract  with the constructing company has been terminated due to the term for completion of the building. The duplicated tender was announced on the 30th August this year,which will be opened by the end.’’ It is important for us that the projects will be due to the full standards together with the populations’ needs. Nowadays, there are some ongoing projects for infrastructure as in the villages as in Gori and our goal is that the rehabilitated projects as a result of the completed works must be qualitative and safe for the population’’,-said the Governor.
770 infrastructural projects are financed  by the fund of the projects to be implemented in the region due to scales of Georgia in  2018 and their total cost amounts to around to GEL 250 mln.  40 projects among them were implemented in Shida Kartli and their total cost amounts to around GEL 20 mln.