გიორგი ხოჯევანიშვილი ხაშურში, №7 საბავშვო ბაღის გახსნას დაესწრო და მასწავლებლება და აღსაზრდელებს ახალი სასწავლო წლის დაწყება მიულოცა. „გილოცავთ პედაგოგოებს, საბავშვო ბაღის ადმინისტრაციას, მშობლებს და რაც მთავარია, პატარა აღსაზრდელებს ახალი სასწავლო წლის დაწყებასთან ერთად ახალ საბავშვო ბაღს. ამიერიდან, სასწავლო პროცესს თანამედროვე სტანდარტებით აღჭურვილ შენობაში გააგრძელებთ, სადაც პატარების კომფორტისა და განვითარებისთის ყველა პირობაა შექმნილი. სრულფასოვანი გარემო სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანია ჯანსაღი და ბედნიერი ბავშვების აღსაზრდელად.“ - აღნიშნა ხოჯევანიშვილმა.
სააღმზრდელო დაწესებულებას სარეაბილიტაციო სამუშაოები 30 წელზე მეტია არ ჩატარებია. პროექტის ფარგლებში გამოიცვალა კომუნიკაციები, შეიცვალა სახურავი და კარ-ფანჯარა, დამონტაჟდა ცენტრალური გათბობა და შენობა აღიჭურვა ყველა საჭირო ავეჯით, ტექნიკითა და სათამაშოებით. საბავშვო ბაღის რეაბილიტაცია ადგილობრივი ბიუჯეტისა და მუნიციპალური განვითარების ფონდის თანადაფინანსებით განხორციელდა. სამუშაოების ღირებულებამ 907 000 ლარი შეადგინა. საბავშვო ბაღში 6 ჯგუფი იფუნქციონირებს და 150-მდე აღსაზრდელს მოემსახურება.

Giorgi Khojevanishvili attended the opening of kindergarten #7 in Khashuri and congratulated the teachers and children on starting of the new academic year. „I am congratulating the teachers, the administration of the kindergarten, parents and particularly,- little kids, on opening the new kindergarten together with the starting of a new academic year. You will continue your teaching process in the building which is equipped with modern standards since today. There are all the conditions for the little kids comfort and development. Perfect environment is totally important for bringing up of healthy and happy generation’’,-said Khojevanishvili.
The kindergarten has not been rehabilitated for more than 30 years. The communications, the roof and the windows and doors have been changed, a central heating has been adjusted and the building has been equipped with all the necessary furniture, techniques and toys. The rehabilitation of the kindergarten was implemented by the local budget and the fund of municipality development. The cost of works amounts to GEL 907 000. 6 groups will function at the kindergarten and it will serve around 150 children.