შიდა ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულმა, მიხეილ შაყულაშვილმა და შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალურმა დირექტორმა, თენგიზ ნასარიძემ რეგიონში სამელიორაციო სისტემებზე არსებული მდგომარ...
29.03.2023
თევზმომშენებელთა ასოციაციის წარმომადგენლებთან და თევზმომშენებელ ფერმერებთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელსაც შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყულაშვილი და გარემოს დაც...
28.03.2023
კასპის მუნიციპალიტეტი და USAID-ის ,,ძლიერი სოფლის" პროგრამა პარტნიორობის ახალ ეტაპზე გადავიდნენ, რაც თემების მხარდაჭერას მთელი რეგიონის მასშტაბით ითვალისწინებს. კასპის მუნიციპალიტ...
23.03.2023
შიდა ქართლში, ტანასა და თეძამის დაცულ ტერიტორიებზე, მდინარე ტანას შენაკადები „წითელი ნუსხის“ სახეობის ნაკადულის კალმახის 100 000 ქვირითით დათევზიანდა. დაცული ტერიტორიების სააგენტოს...
21.03.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყულაშვილი რწმუნებულის პირველ მოადგილესთან სიმონ გულედანთან და გორისა და კასპის მუნიციპალიტეტების მერებთან ერთად ჩეხეთის განვითარების საა...
20.03.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა მიხეილ შაყულაშვილმა დიდი ბრიტანეთის ელჩს მარკ კლეიტონსა და რუმინეთის ელჩს რაზვან როტუნდუს უმასპინძლა. შეხვედრას სახელმწიფო რწმუნებულის პირველი მ...
15.03.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის მიხეილ შაყულაშვილის ხელმძღვანელობით სამხარეო ადმინისტრაციაში მორიგი საკონსულტაციო სხდომა გაიმართა. შეხვედრას რწმუნებულის პირველი მოადგილე სიმონ ...
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე აბიკო აბესაძე პროექტის „ისწავლე დასაქმებისთვის“ ფარგლებში გამართულ სამუშაო შეხვედრას დაესწრო. შეხვედრას, ასევე, გორის მუნიციპალიტეტის მ...
14.03.2023
ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვენატკოცაში შიდა საუბნო გზების რეაბილიტაცია მიმდინარეობს. ჯამში, დაგეგმილია 1,5 კმ-ზე მეტი საგზაო ინფრასტრუქტურის მოწყობა. სამუშაოები რეგიონებში განს...
13.03.2023
საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის რეგიონებთან ურთიერთობის დეპარტამენტისა და პოლიტიკის დაგეგმვისა და სამთავრობო კოორდინაციის დეპარტამენტის ინიციატივით, ევროკავშირის პროექტ „საჯარ...

Within the project „Village Support Program’’, the population chose the projects to be implemented at the meeting in the village...
02.02.2019
Mamuka Merebashvili, -a beneficiary of the project ‘’Introduce Your Future’’ within the ‘’Joint Agro Project’’, laid out apple, plum and peach garden...
01.02.2019
Levan Izoria, -the Minister of Defence of Georgia, Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative in...
30.01.2019
The economic conference ‘’Georgia and the World in 2019’’ was held in Technopark which was attended by Giorgi Khojevanishvili,-the State...
28.01.2019
Giorgi Khojevanishvili, -Governor of Shida Kartli, held a meeting with the representatives of the local self-government of the Kaspi and Gori Municipalities. Both municipalities ...
26.01.2019
The field session of regional policy and the committee of self-government was held in Shida Kartli region. The amendments to the local self-government ...
The Mayors of the Kareli and Khashuri Municipalities together with the heads of the municipalities presented the action plan in 2019 at Shida Kartli Governor’s ...
24.01.2019
National Association of Local Authorities of Georgia (NALG) with supporting of Program of Development of the United Nations (UNDP) conducted a ...
16.01.2019
Governor of Shida Kartli and Vice-Prime Minister Attended the General Meeting in the Village of Ptsa
Giorgi Khojevanishvili,-the State-representative in Shida Kartli and Maia Tskitishvili,-Vice –Prime Minister, the Minister of Regional ...
09.01.2019
Giorgi Khojevanishvili,-Governor in Shida Kartli, got familiar with the existing situation in the medical sector of the region. Active clinics of ‘’Gormedi’’...