შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის პირველი მოადგილე სიმონ გულედანი მიგრაციის საერთაშორისო ორგანზაციის (IOM) წარმომადგენლებს შეხვდა. შეხვედრას რეგიონის მუნიციპალიტეტების მერები და ...
11.08.2023
შინდისში ხელისუფლების წარმომადგენლებმა 2008 წლის რუსეთ-საქართველოს ომის დროს დაღუპული 17 გმირის მემორიალი გვირგვინებით შეამკეს ...
08.08.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყულაშვილი შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრთან თეა ახვლედიანთან და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგე...
01.08.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყულაშვილი ხაშურში, ტაბიძის ქუჩაზე მდებარე ცენტრალური პარკის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს გაეცნო. ამ ეტაპზე უკვე განხორცელდა ძველი კონსტრუქც...
24.07.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყულაშვილი რწმუნებულის პირველ მოადგილესთან სიმონ გულედანთან და ხაშურის მუნიციპალიტეტის მერთან თენგიზ ჩიტიაშვილთან ერთად სოფელ ნაცარგორაში...
19.07.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა მიხეილ შაყულაშვილმა ისრაელის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში ჰადას ესტერ მეიცადისს რწმუნებულის ადმინისტრაციაში უმასპინძლა. შეხვედრას...
04.07.2023
ქარელში სახელმწიფო დროშის აღმართვის ღონისძიება მოეწყო. დროშა ქალაქის ცენტრში მუნიციპალიტეტის მერიის მიმდებარედ განთავსდა. ღონისძიებას შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყუ...
25.06.2023
საზოგადოება „ბილიკის“ ინიციატივითა და ხაშურის მუნიციპალიტეტის მხარდაჭერით ხაშურში "ბავშვთა და მოზარდთა განვითარების ცენტრმა" დაიწყო ფუნქციონირება. ...
23.06.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა მიხეილ შაყულაშვილმა ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრ...
21.06.2023
გორის მუნიციპალიტეტში საოკუპაციო ხაზთან მდებარე სოფელ მეჯვრისხევში ევროკავშირისა და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით ადგილობრივი ამბულატორიის შენობას სრული რეაბილიტ...

Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative in Shida Kartli, Amiran Kristesiashvili,-the Deputy of the State Representative, Mamuka Tsotniashvili,- the Deputy...
17.04.2019
Giorgi Kjojevanishvili,-the State Representative in Shida Kartli, Shalva Kereselidze,-the State Representative in Mtskheta-Mtianeti ...
13.04.2019
Amiran Kristesiashvili,-the Deputy of the State Representative in Shida Kartli examined the process. The works are being done by the public services...
11.04.2019
The State Representative in Shida Kartli summed up the activities in 2018 and talked about the projects which are planned in 2019 in the region. Levan...
07.04.2019
The children of the heroes who perished in the war in August 2008 participated in the planting action nearby Kvernaki mountain at the ‘’Holy Trinity’’ ...
04.04.2019
Giorgi Khojevanishvili,-the State representative in Shida Kartli visited at TV company ‘’Imedi’’ transmission ‘’Imedi Day’’ and talked...
03.04.2019
Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative in Shida Kartli and some other representatives of the local...
02.04.2019
Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative in Shida Kartli and Levan Davitashvili,- Minister ...
30.03.2019
Giorgi Gakharia,-Vice Prime-Minister of Georgia, Minister of Internal Affairs together with his deputes and Giorgi Khojevanishvili,...
27.03.2019
Giorgi Khojevanishvili,-State Representative of Shida Kartli and Tamuna Shagidze,-the representative of the medical...