ბათუმში გამართულ საერთაშორისო ტურიზმისა და სასტუმრო აღჭურვილობის მე-14 გამოფენაში შიდა ქართლის რეგიონის ოთხივე მუნიციპალიტეტმა მიიღო მონაწილეობა. ...
18.05.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყულაშვილი რწმუნებულის პირველ მოადგილესთან სიმონ გულედანთან ერთად რეგიონში შემავალი მუნიციპალიტეტების მერებს შეხვდა და მიმდინარე საკითხებ...
05.05.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა მიხეილ შაყულაშვილმა და კასპის მუნიციპალიტეტის მერმა ვახტანგ მაისურაძემ სოფელ ზემო ხანდაკში ახლადრეაბილიტირებული საბავშვო ბაღი გახსნეს. ...
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყულაშვილი გორში ყაზახეთის რესპუბლიკის საპატიო საკონსულოს გახსნის ცერემონიას დაესწრო. ღონისძიებას ყაზახეთის რესპუბლიკის ელჩი საქართველოში...
03.05.2023
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ოთარ შამუგიამ და შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის პირველმა მოადგილემ სიმონ გულედანმა კასპის მუნიციპალიტეტში, სოფელ ჩანგილაში, თანა...
02.05.2023
სახელმწიფოს ხელშეწყობით ქარელის მუნიციპალიტეტში სეტყვის საწინააღმდეგო ბადეების მწარმოებელი ახალი საწარმო გაიხსნა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია, შიდა ქ...
21.04.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყულაშვილი, კასპის მუნიციპალიტეტის მერი ვახტანგ მაისურაძე და კასპის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე შოთა ბეგლარიშვილი ტარიელ შარი...
12.04.2023
სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულთან მიხეილ შაყულაშვილთან ერთად საოკუპაციო ხაზთან მდებარე სოფლებს - მეჯვრისხევსა და ნიქოზს სამუშაო ვიზიტით ეწვი...
11.04.2023
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიამ ხაშურში წყალმომარაგებისა და წყალარინების პროექტი დაიწყო. აღნიშნულთან დაკა...
09.04.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა მიხეილ შაყულაშვილმა გორის მუნიციპალიტეტის მერთან ვლადიმერ ხინჩეგაშვილთან, საკრებულოსა და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან ერთად გო...

United Water Company starts the new project in Surami Settlement in the Khashuri Municipality. Building works of arrangement water ...
22.02.2019
Niko Lomouri’s Memorial House-Museum in the village of Arbo which is situated at the occupation line, will be fully rehabilitated. The works will be funded by the local ...
20.02.2019
Giorgi Khojevanishvili,-the State-Representative in Shida Kartli met with Beka Dzadzamia,- the representative of Food and Agriculture Organization (FAO). They discussed...
19.02.2019
Giorgi Khojevanishvili,-the State-Representative in Shida Kartli, Ruslan Abashidze,- the Deputy Minister at State Ministry for Reconcilation and Civic ...
16.02.2019
Rehabilitation works will be done at historical Gori and Surami Castles. Giorgi Khojevanishvili,-the State-Representative in Shida Kartli and ...
Fruit-vegetable storage refrigerator complex has been activated in the village of Dzevera in the Gori Municipality. The refrigeration system Ltd ‘’Agro –Kartli’’ equipped...
09.02.2019
Rehabilitation works of the railway platform in the village of Kvakhvreli in the Gori Municipality will be started in the nearest future. Giorgi ...
06.02.2019
Water supply has been restored for the main part of Kaspi population-1400 families since this morning. Additionally, the United Water Supply...
05.02.2019
Giorgi Khojevanishvili,-Shida Kartli State Representative and Shalva Kereselidze,- Mtskheta-Mtianeti State Representative met with the representatives of the...
Ivane Machavariani,-the Minister of Finance and Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative in Shida Kartli attended the community...