შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის მიხეილ შაყულაშვილის ხელმძღვანელობით საკონსულტაციო საბჭოს მორიგი სხდომა გაიმართა. შეხვედრას რწმუნებულის პირველი მოადგილე სიმონ გულედანი, მუნიციპა...
16.06.2023
გორში, ლომჭაბუკის სკვერის მიმდებარედ კერამიკისა და ტექსტილის სახელოსნოების გახსნის ღონისძიება მოეწყო. სახელოსნოები აშენდა და ტექნიკურად აღიჭურვა ევროკავშირის შავი ზღვის აუზის პროგრ...
14.06.2023
ფიცის დადების ღონისძიებას შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყულაშვილი სახელმწიფო დაცვის სპეციალური სამსახურის ხელმძღვანელთან ანზორ ჩუბინიძესთან და ადგილობრივი თვითმმართვე...
11.06.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყულაშვილი რეგიონში მიმდინარე საგზაო ინფრასტრუქტურის სამუშაოებს გაეცნო. რწმუნებულის პირველ მოადგილესთან სიმონ გულედანთან და მუნიციპალიტეტ...
09.06.2023
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციის გუნდმა გორში გამართულ ფეინთბოლის ტურნირში მიიღო მონაწილეობა. ღონისძიება გორის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საქართველოს ფეინთბოლის ე...
08.06.2023
2023 წელს შიდა ქართლის რეგიონში დაგეგმილია 24 ახალი საბავშვო ბაღის მშენებლობა. ასევე, იგეგმება 3 საბავშო ბაღის სრული რეაბილიტაცია.
04.06.2023
ევროპის მუნიციპალიტეტების და რეგიონთა საბჭოს კომიტეტის (CEMR) შეხვედრის ფარგლებში შიდა ქართლის რეგიონს შვედეთის დელეგაციის წარმომადგენლები თბილისის საკრებულოს წევრებთან და ადმინისტ...
03.06.2023
მარათონს შეუერთდა შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე თემურ ხუბულური, გორის მუნიციპალიტეტის მერი ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი და გორის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე დავ...
26.05.2023
გორში დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიებები გაიმართა. შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული მიხეილ შაყულაშვილი განათლებისა და მეცნიერების მინისტრთან გიორგი ახვლედიანთან და ...
24.05.2023
“წამების მსხვერპლთა ფსიქოსოციალური და სამედიცინო რეაბილიტაციის ცენტრმა - GCRT”, მიმდინარე წლის აპრილიდან, სისხლის სამართლის საერთაშორისო სასამართლოს დაზარალებულთა ნდობის ფონდის მხ...

Giorgi Khojevanishvili,-the State-representative in Shida Kartli and Giorgi Khanishvili,-the First Depute of the Minister of the Environment Protection and ...
23.03.2019
The first stage of implementation of planned infrastructural projects in 2019 in Shida Kartli region has already started. The State-representative Giorgi ...
19.03.2019
The new project ’’European Union for Youngsters,-to promote young people’s education, employment and involvement in the conflict regions of Georgia ...
Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative of Shida Kartli is paying an official visit to Poland. The Mayor of the Gori Municipality, the ...
18.03.2019
Giorgi Khojevanishvili,-the State-representative in Shida Kartli together with the representatives of the local self-governance was at the village of Ateni...
17.03.2019
Municipality and got familiar to those places and buildings which are promising in terms of tourism. The State representative in Shida...
12.03.2019
A meeting about development of Gori Castle and its surroundings was conducted by organizing of Shida Kartli Administrative Office and ...
11.03.2019
Giorgi Khojevanishvili,-the State-representative in Shida Kartli, Ilia Begiashvili,-Depute Minister of the Ministry of Regional Development and Infrastructure and...
07.03.2019
Giorgi Khojevanishvili,-the State-representative in Shida Kartli met with the representatives of the Red Cross. The two sides discussed about...
06.03.2019
Giorgi Khojevanishvili,-State representative in Shida Kartli, Giorgi Guraspashvili,-the Mayor of the Khashuri Municipality, the representatives...