შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის მოვალეობის შემსრულებელმა სიმონ გულედანმა სამხარეო ადმინისტრაციაში ბანსკა-ბისტრიცას რეგიონის გუბერნატორის მოადგილეს ონდრეი ლუნტერს უმასპინძლა. შე...
09.07.2022
გორის მუნიციპალიტეტის საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე სოფლებში მცხოვრებ მოსახლოებას ათზე მეტი სამედიცინო დაწესებულების სხვადასხვა პროფილის ექიმის მიერ კვლევები ჩაუტარდათ. ექიმებმა ასობი...
08.07.2022
ხაშურის მუნიციპალიტეტში სოფელ ვაყადან სოფელ ტკოცის მიმართულებით გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოები მიმდინარეობს. სამუშაოები რეგიონებში განსახორციელებლი პროექტების ფონიდის დაფინანსებით ...
06.07.2022
ქარელის მუნიციპალიტეტში, საოკუპაციო ხაზთან მდებარე სოფლების საციხური-აბანო-კოდასა და მაღალმთიანი სტატუსის მქონე სოფელ იმერხევში საავტომობილო გზების რეაბილიტაცია მიმდინარეობს. ინფრა...
30.06.2022
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის მოვალეობის შემსრულებელმა სიმონ გულედანმა კასპის მუნიციპალიტეტში, რენე-ჩობალაურის დასრულებული, სოფელ ბოჟამისა და ქალაქ კასპის შიდა გზების მიმდინ...
24.06.2022
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციის ინიციატივით, ილუზიების მუზეუმის მხარდაჭერითა და ადგილობრივი მუნიციპალიტეტის მერიების ორგანიზებით საოკუპაციო ხაზთან მდებარე და მაღ...
17.06.2022
პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია ასფალტის საფარის დაგება, მილ-ხიდებისა და სანიაღვრეების მოწყობა. გარდა ამისა, დაიდგმება და დაიხაზება საგზაო ნიშნები. ამ ეტაპზე გზის მოხრეშვისა და მოსწო...
16.06.2022
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუებულის მოადგილე აბელ აბესაძე გორის მუნიციპალიტეტის მერთან ვლადიმერ ხინჩეგაშვილთან, გორის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარესთან დავით რაზმაძესთან და...
07.06.2022
ბერშუეთის, ხიდისთავის, ნიქოზისა და ბნავისი-წედისის დამაკავშირებელი გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის მოვალეობის შემსრულებელი სიმონ გულედანი გაეცნო....
ადგილზე იმყოფებოდნენ შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის მოვალეობის შემსრულებელი სიმონ გულედანი, გორის მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე ნიკა ღვინიაშვილი და ადგილობრივი თვითმმართველობ...

With the initiative of the Embassy of Azerbaijan and with the support of Administration of State Representtative – Governor of Shida Kartli, free medical action was held in Tiniskh...
22.02.2018
The working of concrete floor is being done intensively in Mtsketijvari, the village of Khashuri municipality....
21.02.2018
The first deputy of Shida Kartli Governor, Simon Guledani visited rehabilitation works of Dimitri Kipiani Museum in Kvishkheti, the village of Khashuri Municipality. Guledani said,...
19.02.2018
The first field consulting council meeting was held in Khashuri, where municipality mayors and hands of local assembly with members of Administration of Shida Kartli government di...
17.02.2018
In frames of the “Joint Agricultural Product”, a beneficiary of the “Program of Supporting of Agricultural Production”, - Giorgi Talakhadze constructed a greenhouse...
16.02.2018
Within the scope of charity action, the administration of Shida Kartli Governor gave the building materials for house construction to Aduashvili family....
14.02.2018
The milk processing plant “Nebiera” was opened in Gori. The Governor of Shida Kartli, Kakha Samkharadze, president of Trade Chamber of Commerce, Nino Chikovani, The Mayor of Gori...
15.05.2017
The Cup of The 2017 UEFA European Under-19 Championship, which is planned in Georgia...
11.05.2017
Vice-Premier/The Minister of Energy of Georgia Kakha Kaladze, General Director of LTD Georgian Gas Transportation Company...
10.02.2017
Shida Kartli State Representative-Governor Kakha Samkharadze together with the Governor of Kaspi Municipality Gocha Gochitashvili and the Council Chairman...