კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ მეტეხში ევროპული სტანდარტებისა და მაღალი ტექნოლოგიების კერამიკული პროდუქციის საწარმო „საპარტნიორო ფონდის“, ესპანური კომპანია „კერამიკა ელ ტორენტესა“ და...
21.07.2021
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული ვალერიან მჭედლიძე კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ ფერმაში იმყოფებოდა და ადგილობრივ მუსლიმ მოსახლეობას ყურბან-ბაირამი მიულოცა. ...
20.07.2021
გორში "გორმედის" ქსელის კლინიკაში მასობრივი ვაქცინაციის პროცესი მიმდინარეობს. რეგიონის მასშტაბით ვაქცინაცია შიდა ქართლის 5 სამედიცინო დაწესებულებაშია შესაძლებელი. ...
18.07.2021
პროექტის ფარგლებში 6,7 კმ სიგრძის სარწყავი არხი რეაბილიტირდა. არხის ძირზე დაესხა მონოლითული ბეტონი, მოეწყო რკინაბეტონის ფილები, ღარები, წყალმიმღები კვანძი და სხვადასხვა ტიპის ჰიდრო...
17.07.2021
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი, შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულთან ვალერიან მჭედლიძესთან ერთად, გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ შინდისში, კომპანიის „...
15.07.2021
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა ვალერიან მჭედლიძემ კორეის რესპუბლიკის ელჩთან საქართველოში დაესუ ჩანგთან სამუშაო შეხვედრა გამართა. შეხვედრაზე საქართველო-კორეას შორის სამომავლო თ...
10.07.2021
სააგენტომ იძულებით გადაადგილებულ პირებს სასოფლო-სამეურნეო სამუშაოების ხელშეწყობის მიზნით ტექნიკა გადასცა. პროგრამის მთავარ მიზანს, სახელმწიფოს მიერ საცხოვრებლით უზრუნველყოფილი იძუ...
09.07.2021
სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი ილია თამარაშვილი გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ მეჯვრისხევში შიდა ქართლის რეგიონის სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილესთან, აბელ აბესაძესთან ერთად ...
08.07.2021
გორში, დედათა და ბავშვთა თავშესაფრის საძირკველში სიმბოლური კაფსულა ჩაიდო. თანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი უნგრეთის საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა საქართველოში ვიქტორია ჰორვატმა,...
საქართველოს მელიორაციის გენერალურმა დირექტორმა დავით წითლიძემ შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულთან ვალერიან მჭედლიძესთან და მუნიიცპალიტეტების პირველ პირებთან სამუშაო შეხვედრა გამა...

Public lecture was held within the framework of European days about the importance of Euro Integration lead by Archil Karaulashvili, the first deputy of the State Minister of Geor...
16.05.2016
Representatives of Regional Development and Infrastructure Ministry with the German international cooperation society (GIZ) held the meeting with the Governor administration and t...
15.05.2016
“The international and internal tourism is integrated by Expo Batumi” – The 9th International Trade Fair for Tourism and Hotel Hospitality Industry, “Expo Batumi 2016”” was offici...
13.05.2016
Acting Governor of Shida Kartli Ioseb Okromelidze, the Governor of Kaspi Municipality Gocha Gochitashvili and his deputy met inhabitants of the hailed villages of Noste, Mtiuletuba...
There was held a marathon race organized by the Gori State Teaching University, NATO and EU informational center in Gori. The marathon was attended by EU and regional representati...
10.05.2016
The local government representatives congratulated participants of the Great Patriotic War on victory day over Nazi Germany near the territory of War Museum in Gori. The event was...
04.05.2016
Kaspi Municipality Governance rehabilitated and equipped a building and presented it to Kaspi Emergency Medical Center. Opening ceremony was attended by the Acting Governor of Shid...
26.04.2016
Specialists of Geology department, from National Environmental agency held the meeting with the acting Governor of Shida Kartli and the representatives from Municipalities in Gori....
25.04.2016
Within the framework of programme ‘’Produce in Georgia’’, the new Georgian bakery was opened in the village of Nikozi Gori Municipality. Initially five local residents will be empl...
22.04.2016
Information about agricultural insurance was presented to the Local Farmers from Shida Kartli region. ...