გორში, კვერნაკის დასახლების უწყვეტი წყალმომარაგებისთვის მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოები დასრულების ეტაპზეა. პროექტის ფარგლებში 800 მეტრამდე მაგისტრალური მილი მოეწყო, ამ ეტაპზე მიმდ...
07.07.2021
FinExCoop საქართველომ “ფერმერის დღესთან“ დაკავშირებით გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხურვალეთში მოწყობილ სადემონტაციო ნაკვეთში პროექტის შედეგები შეაჯამა. პროექტის ფარგლებში ორგანიზაცი...
06.07.2021
შპს „საქართველოს მელიორაციამ“ გორის მუნიციპალიტეტში კარბის სარწყავი სისტემის რეაბილიტაცია განახორციელა. აღდგენილ სისტემაში წყალი გაშვებულია....
05.07.2021
ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფლებში - ნაბახტევში, სავანისუბანსა და რუსაანთუბანში საგზაო ინფრასტრუქტურის მოწყობა მიმდინარეობს. სამუშაოები რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდის...
04.07.2021
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა ვალერიან მჭედლიძემ გორის მუნიციპალიტეტის მერთან კონსტანტინე თავზარაშვილთან ერთად იაპონიის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში იმამურა აკ...
02.07.2021
ხაშურის მუნიციპალტეტის სოფლებში, დუმაცხოვოსა და ქინძათში საგზაო ინფრასტრუქტურის მოწყობა დასრულდა. რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდის თანადაფინანსებით გზების მოწყობად ...
საქართველოს ,,უნივერსიადა 2021"-ის გამარჯვებულებს შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული ვალერიან მჭედლიძე გორის უნივერსიტეტის რექტორთან გიორგი სოსიაშვილთან ერთად შეხვდა და მადლობის ს...
29.06.2021
ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქემფერში მუნიციპალური განვითარების ფონდის დაფინანსების ფარგლებში საჯარო სკოლას სრული რეაბილიტაცია უტარდება. პროექტი ითვალისწინებს შენობის სრულად განახ...
25.06.2021
ვალერიან მჭედლიძემ სამხარეო ადმინისტრაციაში შიდა ქართლის რეგიონში მომუშავე არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს უმასპინძლა. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო. ორგანიზაციებმა ...
24.06.2021
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა ვალერიან მჭედლიძემ იაპონიის საელჩოსა და საქართველოს მთავრობის რეგიონებთან ურთიერთობის დეპარტამენტის ერთობლივი ორგანიზებით გამართულ ონლაინ ღონისძ...

Special State Protection Service workers planted various species of plants on the surrounding area of the Memorial of the Heroes who died during the Russian-Georgian war in 2008.
...
15.04.2016
President of Georgia Giorgi Margvelashvili visited Village of Khovle Community of Kaspi Municipality. President visited the museum of famous historian and public figure Ivane Javak...
12.04.2016
The meeting within the format of Regional Consultative Session was held in the assembly hall of Shida Kartli Governor's administration. The meeting was led by the acting Governor o...
11.04.2016
Drinking water and natural gas was not provided until now, in the Village of NIkozi, situated near the demarcation line. Above-mentioned factors were severely affected on local’s ...
09.04.2016
Memorial service was held in April 9 square, for those who died April 9, 1989. The ceremony was attended by the acting governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze, Officials from...
30.03.2016
New orchards will be planted on 430 Ha land in the region of Shida Kartli. Within the framework of the Agricultural Project Management Agency program "Plant for the Future, 84 bene...
28.03.2016
In 2015, Millennium Challenge Account-Georgia, in order to improve learning environment, started rehabilitation of schools in the rural areas of Georgia. On the first stage up to 3...
23.03.2016
The agricultural works of the farmers with small land plots within the framework of “Spring, 2016 works support project’’, are being carried out actively in the region of Shida Kar...
02.03.2016
At the initiative and organization of the Culture Department of Kareli Municipality, Kareli Culture Center hosted a wide range creative event. Up to forty poets and the representa...
18.02.2016
The information meeting of the second round of the Micro and Small Enterprise Promotion Program business ideas was held at Gori State University.The meeting was attended by local g...