შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული ვალერიან მჭედლიძე ,,გორმედის“ ქსელის ხელმძღვანელს გია სვანაძეს და კლინიკის მედპერსონალს შეხვდა. რწმუნებულმა ექიმებს მადლობა გადაუხადა პანდემიის პ...
23.06.2021
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული ვალერიან მჭედლიძე ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის გორის რეგიონული ოფისის ხელმძღვანელს მიჰაელა გერასიმის შეხვდა. შეხვედრა ონლაინ ფორმატში გაიმა...
22.06.2021
ხაშურში კულტურის სახლის რაბილიტაცია მიმდინარეობს. პროექტი ადგილობრივი ბიუჯეტის დაფინანსებით ხორციელდება, რომლის ღირებულებაც 900 000 ლარზე მეტს შეადგენს. სამუშაოების ფარგელბში უკვე ...
21.06.2021
ტურისტული სეზონის გახსნასთან დაკავშირებით უფლისციხის მუზეუმ-ნაკრძალში ადგილობრივი მეწარმებიის მიერ დამზადებული ხელნაკეთი ნივთებისა და ნაწარმის გამოფენა-გაყიდვა მოეწყო. ღონისძიებას ...
19.06.2021
ქარელში, ყაზბეგის ქუჩის, სურამის ქუჩებისა და ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფლების - ურბნისისა და ქვენატკოცის საავტომობილო გზების რეაბილიტაცია უკვე დასრულდა. სამუშაოები რეგიონებში განს...
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული ვალერიან მჭედლიძე ყაზახეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში მუხამეჯანოვ ბაურჟანს შეხვდა. სამუშაო შეხვედრაზე ორ ქვეყანას შ...
17.06.2021
გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხელთუბანში სააღმზრდელო დაწესებულებას სრული რეაბილიტაცია უტარდება. იგეგმება შენობის სრული განახლება, სახურავისა და კარ-ფანჯრების შეცლა, გამოიცვლება კომუნ...
16.06.2021
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა ვალერიან მჭედლიძემ გორში მცხოვრები სოციალურად დაუცველი ოჯახები მოინახულა და სასურსათო პაკეტები გადასცა. რწმუნებულის თქმით, სახელმწიფო პროგრამებ...
15.06.2021
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული ვალერიან მჭედლიძე რეგიონის რესურსცენტრების ხელმძღვანელებს შეხვდა. შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესების ს...
14.06.2021
გორის მუნიციპალიტეტში საოკუპაციო ხაზთან მდებარე სოფელ ციცაგიაანთკარში სასმელი წყლის სისტემა მოეწყო, რაც 144 ოჯახისთვის წყლის უწყვეტ მიწოდებას უზრუნველყოფს. პროექტი ევროპის უსაფრთხო...

The Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia created working draft of cultural Policy document. Prior to endorsement of the document by the Government, The ministry...
17.02.2016
The city of Gori hosted the International Forum “Support for Innovation” with the participation of local self-government representatives from Georgia, Poland, Ukraine and Armenia. ...
16.02.2016
Today in the administration board, Shida Kartli governor hosted the Polish and Ukrainian delegation representatives participating in the international Forum. The introductory meeti...
12.02.2016
The meeting of the representatives of information-consultation service center of farmers was held at regional administration of Shida Kartli, which was attended by deputy governor ...
11.02.2016
The visit of Georgian delegation with specific initiatives and continuous co-operation has been accomplished by an agreement at the Forum of agrotechnics producers in Italy, where ...
01.02.2016
The Minister of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Accommodation and Refugees of Georgia, Sozar Subar and the UNHCR Regional Representative, Deputy Hai She...
30.01.2016
“I am not going to make long statements against the allegations of MP Soso Vakhtangashvili. ...
30.12.2015
State Representative-Governor Zurab Rusishvili, wished Happy New Year to the vulnerable people and families with eight members from Kaspi and Gori Municipalities. ...
20.07.2015
Deputy Prime Minister / Minister of Energy Kakha Kaladze, Shida Kartli Governor Zurab Rusishvili, Deputy Governors, the director of the company ‘’SOCAR Georgia Gas”, Azer Mammadov ...