შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა ვალერიან მჭედლიძემ ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელთან მარეკ შჩიგელთან და ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის გორის რეგიონული ოფისი...
14.08.2021
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა ირაკლი ქარსელაძემ და შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებლმა ვალერიან მჭედლიძემ რეგიონის მუნიციპალიტეტების მერებთან ერთა...
11.08.2021
საქართველოს თავდაცვის მინისტრი ჯუანშერ ბურჭულაძე, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანი, შიდა ქართლის სახელმწიფრო რწმუნებული ვალერიან...
10.08.2021
კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხვითში საგზაო ინფრასტრუქტურის მოწყობა მიმდინარეობს. პროექტი რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდიდან ფინანსდება, რაზეც ნახევარ მილიონ ლარამდეა ...
09.08.2021
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ხანიშვილი და შიდა ქართლის რეგიონის სახელმწიფო რწმუნებული ვალერიან მჭედლიძე ხილის გადამმუშავებელი საწარმოების ...
08.08.2021
იძულებით გადაადგილებულ ოჯახებს ახალი ბინების გასაღები საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრმა ეკატერინე ტიკარაძემ, დევნ...
გორში, 2008 წლის რუსეთ-საქართველოს ომში დაღუპულ ჯარისკაცთა მემორიალთან სანთლების ტრადიციული აქცია მოეწყო. შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა ვალერიან მჭედლიძემ ადგილობრივი ხელისფლ...
07.08.2021
სოფლებში მოსახლეობის ვაქცინაცია დაიწყო შიდა ქართლის რეგიონშიც. კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ მიქელწყაროში, სადაც ძირითადად ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენლები ცხოვრობენ საყოველთაო...
05.08.2021
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული ვალერიან მჭედლიძე გორმედის ქსელის კლინიკაში იმყოფებოდა და არსებულ მდგომარეობას გაეცნო. ...
04.08.2021
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა ვალერიან მჭედლიძემ გორის მუნიციპალიტეტის მერთან კონსტანტინე თავზარაშვილთან ერთად იაპონიის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში იმამურა აკ...

A new professional college will be opened in Kareli municipality, Village Agara. Any interested citizen will be able to study in the college. Kareli municipality government is goin...
31.05.2016
There was discussed alpine settlements’ status of Shida Kartli in Governors administration....
29.05.2016
Training Center of Justice of Georgia from July 1 to September 30 starts training programs for free in 33 villages of Georgia....
Minister of internally displaced persons from the occupied territories, accommodation and refuges of Georgia, Sozar Subari within the framework of visiting Shida Kartli and Samckhe...
After the high flood of the river Liakhvi two houses were put under the threat of inundation, in the village of Shindisi, Municipality of Gori....
27.05.2016
63 persecuted families became the owner of dwelling part in Khashuri. Sozar Subari, Minister of internally displaced persons from the occupied territories, accommodation and refuge...
Active governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze met with the aggrieved population of Qareli municipality, village Ruisi. The governor got the first information from the inhab...
22.05.2016
Another village of Kaspi municipality is actually gasified. Nowadays, gasifying process still actively continues in the village of Sasireti and will be finished soon. Ministry of e...
19.05.2016
The next meeting was held within the frameworks of Regional Consultative Session in the assembly hall of Shida Kartli Governor's administration. The meeting was traditionally led b...
By the decision of Georgian government population of the hailed villages is already able to get the agricultural preparation on May of the current year. There was a meeting abou...